Hell OnLine Community
NAS NOV FORUM http://hellonline-cs.com/
REGISTRUJ SE Smile
Hell OnLine Community
NAS NOV FORUM http://hellonline-cs.com/
REGISTRUJ SE Smile
Hell OnLine Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hell OnLine Community
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Poenta zivota?

Ići dole 
+2
elita.fNt samo za nju <3
sofronije87
6 posters
AutorPoruka
sofronije87




Broj poruka : 23
Datum upisa : 11.12.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 6:09 pm

Kratko i jednostvano pitanje , koja je svrha nasheg postojanja?

Ovo me kopka vec neko vreme...

Pricao sam sa raznim ljubima o tome cak i sa mojim ortopedom koji mi je rame operisao i od njega sam dobio odgovor "kad rehabilitujesh rame podhitno nadji curu"

Dakle nisam bas dobio odgovor kojia sam zeleo a niti sam ocekivao takav odgovor od doktora specijaliste...

Drugi ljudi si mi odprilike dali jedan te isti odgovor a to je bio ovakav odgovoro , parafraziracu :

" idi u shkolu , zavrshi falultet , nadji posao , stekni dosta prihoda i osnuj porodicu"

to je klasican odgovro koji se tice poente zivota..

medjutim kad se covek zapita to opet nije duboka poenta i tu nema neke dublje stvari u tome jer ima ljudi koji su impotentni ima ljudi koji nemaju dovoljno prihoda za obrazovanje ima ljudi koji nemogu da steknu obrazovanje i samim tim nemaju dovoljno za ostvarivanje porodice i koja je onda njihova zivotna poenta?

Josh sam jedan odgovor dobio od jedne zene koja je psiholog koju sam upoznao na sporckom centru u mom gradu, ona mi je rekla ovako

"u zivotu radi samo one stvari koje te cine srecnim"

taj odgovor mi je nekako bio radikalniji jer smo svi mi razliciti i svako uziva u razlicitim stvarima dakle neko mozda nema cilj da osnuje porodicu mozda uziva u drugim stvarima i samim tim je srecan...

ali opet to nije odgovor na moje pitanje evo i zasto:

Mi smo sad u MODERNOM dobu gde mozemo sebe lako da ZABAVIMO u ucinimo SRECNIM , imamo internet imamo kompjuter imamo igrice imamo filmove muziku , putovanja , kola , ovo ono.. neko uziva u jednooj a neko u drugoj stvari ali to je samo zato sto zivimo u dobu u kojem zivimo..ako je poenta zivota biti srecan:

Koja je onda poenta zivota ljudi koji su ziveli u srednjem veku? Srenji vek je poznat kao najloshije doba postoja ljudi u srednjem veku su umiralli od kuge id obicne prehlade ili slepog creva sa 20-30 godina a pritom su ljudi gladovalli i radili za "bogatiju klasu" koju je cinilo 5% stanovnistva..

Dakle koja je svrha njihovih kratkih i jadnih zivota i njihvog postojanja posto srecu sigurno nisu mogli tako lako da nadju???

Ima tu jos jedna stvar a to je RELIGIJA , odma da kazem da sam ja ateista i neverujem ni ujednu religiju a ni u Boga..

Ali da kazemo da postoji neki Bog , ako je nas taj Bog poslao na ovu planetu i dao nam mozak , zasto je onda taj Bog nama dao do znanja da treba da postoji smisao zivota a nece da nam da do znjanja koji je smisao zivota???

eto kad sve sumiramo sta se dobije?? ja dobijem glavobolju kad pricam o tome i nerviram se...

jedna mala kratka stvar o MENI : ja o ovoj stvari nebi ni mislio da trenitno moj zivot nije takav kakav je ali ja tu dosta i sebe krivim jer sam postao jako ASOCIJALNA OSOBA! slabo jako izlazim devojku nemam 4-5 godina vreme sam provodio na bazenu i sportskom centru i kuci i slabo komuniciram sa ljudim i povlacim se u sebe i prija mi samoca , dakle da ja nisam takav mozda i nebi razmisljao o svemu ovome nego bi pustio da me zivot sam nosi..

eto hvala vam ukoliko procitate ovo i jos vise hvala ukoliko mi date neki odgovor!!!
Nazad na vrh Ići dole
elita.fNt samo za nju <3

elita.fNt samo za nju <3


Broj poruka : 77
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 6:49 pm

Sofronije brate nas =) ja cu da odg. na tvoje pitanje Wink

Uopste ne treba da razmisljas u tom pravcu, mlad si, zivot je pred tobom, moras pronaci sebe... npr.neko sebe pronadje u ucenju pa po ceo dan uci, cita knjige, neko se bavi sportom pa samo razmislja kako ce biti sto bolji na treningu, kako ce dati gol na utakmici itd itd... U cemu ti sebe pronalazis? Da li postoji ista sto volis da radis?

Ako si kao sto kazes ATEISTA i neverujes ni u sta, tj neverujes da postoji neka VISA SILA ili BOG onda MORAS VEROVATI U SEBE ! Covek koji neveruje u sebe nije covek, to je po meni pi*** ( kad moram tako da se izrazim ) Bilo sta da ti padne na pamet moras verovati da to moze, da to npr mozes da uradis. Ne smes se predavati, jer znas kako kazu "nada poslednja umire " Wink Pokusaj sa bilo cim, pricaj sa komsijom u prodavnici, pricaj sa komsijom dok se vozite liftom, izadji sa nekim drugom, drugaricom pa pricaj o bilo cemu sto si citao u novinama, gledao na TV, cuo na radiu itd itd... MORAS VEROVATI U SEBE !


Pozdrav za tebe i nadam se da ce ovo bar malo uticati da promenis misljenje koje imas o zivotu...

P.S. Lepo ti je reko ortoped, pod hitno devojku da nadjes, ali pod hitno Razz ( ali ne Enu, to mi je virtuelna zena Very Happy Very Happy Very Happy ) hahhahaha
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/elitaHQ
sofronije87




Broj poruka : 23
Datum upisa : 11.12.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 8:09 pm

NEIZMERNO ti hvala za odgovor ovaj stvarno od sveg srca ti hvala sto si uospte i citao to...

znam da je tesko odgovoriti na to pitanje ali tvoj odgovor je pozitivan i optimistican i hvala ti na njemu...

po tvom stavu mi delujes kao pozitivna i vedra osoba Smile

stvarno ti puno hvala na odgovoru mnogo mi znaci , dobar si covek Smile
Nazad na vrh Ići dole
Anti-depresiV

Anti-depresiV


Broj poruka : 20
Datum upisa : 30.11.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 8:45 pm

Procitao sam i ja malo sam se smorio heheh salim se...

Zanimljiva ti je ta prica ali jako glupa, sto kaze stefi mlad si zivi ne razmisljaj o tome smao unistavs psihu svoju, itd itd... i fizicki izsgleda i sve...

Umijesto sto o tome razmisljas idi izadji opusti se radi sta volis , izadji medju ljude itd itd...

Bice cura dodju kada se najmanje nadas...

To sto si ateista tvoja je stvar znam ih i ja dosta, Ja vjerujem u nekog gore i zovem ga bog idem i u crkvu jer se molim da nam bude bolje itd itd....

ALI JEDNO ZNAJ U NESTO MORAS VJEROVATI!!!! JA VJERUJEM U ZVEZDU BESKRAJNO DA CE BITI ONA STARA ZVEZDA CRVENA!! hehehhehe Smile))

Samo se opusti i radi sta volis... Smile)
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
sofronije87




Broj poruka : 23
Datum upisa : 11.12.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 10:39 pm

hvala na postu ortak Smile

ej meni treba tvoje ime mislim tvoj nik hahhaaa

ANTI-DEPRESIV Smile haha to meni treba izgleda Smile
Nazad na vrh Ići dole
Anti-depresiV

Anti-depresiV


Broj poruka : 20
Datum upisa : 30.11.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 11:42 pm

hahaahhh naravno... Smile) bas treba .. imas rijesenj ode na tdi stranu i upalis emisiju anti depresiv i odmah ces biti bolji Wink))
Nazad na vrh Ići dole
elita.pAvliCa.mp3

elita.pAvliCa.mp3


Broj poruka : 64
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 34
Lokacija : Bijeljina

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 11:57 pm

E, ovako... Dopustite malo i meni da filozofiram... Ja mislim da tebi uopste ne treba devojka, i smatram da ne treba da imas komplex nize vrednosti zbog toga... Tema koju si pokrenuo nije plod tvoje uvrnute maste, kao sto mnogi misle. Tema je vise nego ozb. i postoje mnoge TEORIJE o tome... To je sve relativna stvar, tj. u pitanju su same pretpostavke, isto kao sto naucnici mal te ne jos nista ne znaju o SNU.. To o cemu ti razmisljas je sasvim normalna stvar po meni, i ja razmisljam o takvim stvarima ponekad..i mogu ti reci da mi se svidja nacin na koji shvatas stvari o zivotu Smile Sto se tice tvojih nedoumica oko smisla bitisanja, hriscanstvo kaze da je smisao postojanja "postizanje spasenja"..ali iskreno ni sam nisam siguran da znam sta to znaci.. :S E, sad mislim da imam neki racionalan odg. na TVOJE pitanje zasto nam Bog nije dao do znanja sta je to smisao zivota i da treba da verujemo u njega... Odg. bi glasio ovako: To ne bi bila VERA, to bi onda bilo ZNANJE.. Kapiras? Fazon je da verujemo, iako nismo vidjeli...a pitanje je da li ima necega i koliko smo jaki da izdrzimo u tom neznanju (da istrajemo verujuci)... Eto, mogao bih da pisem celu noc o ovome...ali msm da sam vec smorio...-.-'
Nazad na vrh Ići dole
elita.Ena

elita.Ena


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 33
Lokacija : rajvoSa

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 12:06 am

svrha postojanja :O iskreno...mislim rezultat svakog zivota je smrt koja nastupi kad tad Smile Moja poenta je dobro se zezati proziviti sve i onaj zadnji dah kad dozivis da ti ne bude zao nista, da ne zalis ni za cim, da probas sve na svijetu sto te zanima i interesuje =) kad tad ces umrijeti evo i jedan citat za kraj: "Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trbali smo živjeti." iskreno ja se rzim ovoga Smile
Nazad na vrh Ići dole
sofronije87




Broj poruka : 23
Datum upisa : 11.12.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 12:13 am

hvala Pavlice i Ena drago mi je da nisam jedini koji misli o tome

proveo sam besane noci misleci o tim zivotnim zagonetkama

jedna od stvari o kojima sam cesto mislio je nastanak covecanstva

kako smo nastali mi i ceo kosmom i kako je pocelo vreme da tece

sta je bilo pre kosmosa? nemoguce da je bilo nista? nemoguce da je bila samo praznina?

i sta se desilo da je ovo sve nastalo?

posle sam citao naucnu Teoriju o Velikom PRASKU ali opet to je smao teorija..

isto me kopka jedno jos pitanje a to je :

Kako je moguce da je kosmos beskrajan???


kada bi napravili letelicu kojom bi mogao beskrajno da letis dal bi tako leteo kroz kosmos zauvek??

dali postoji kraj kosmosa????

i sta se nalazi na kraju??
Nazad na vrh Ići dole
elita.Ena

elita.Ena


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 33
Lokacija : rajvoSa

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 12:16 am

mene to ne zanima :S ti se bas zamaras... sta me boli briga postoji li svemir da li je beskonacan sta je bilo prije i sl. :S mene to bas ne zanima Smile bio beskonacan ili ne ja nikad necu otici da vidim Smile uzivam u ziovtu na planeti zemlji =)
Nazad na vrh Ići dole
elita.fNt samo za nju <3

elita.fNt samo za nju <3


Broj poruka : 77
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 12:19 am

Ohladite malo inace ide lock...
Decko je pitao samo, ne mora se spamati po temi... Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/elitaHQ
Anti-depresiV

Anti-depresiV


Broj poruka : 20
Datum upisa : 30.11.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 10:01 am

hahahhaha Ajde kefi pusti da se ljudi druze. Wink)) hehehhe

sta ima veze svako ima neke tripove, i ja sam tripo ko klinac sta ce biti kada umrem vise me nece biti i biti i dalje beskonacnost pa doces da izludis kada o tome razmisljas i onda sam rekao neka sve ide u pm. necu vise pomisliti na to i cao...

Tako i tebi da savjetujem to, utice to na psihu znam kako je meni i jednom rekao cao... i gotovo i odmah bolje se stalno osjecas Smile)
Nazad na vrh Ići dole
sandiBL

sandiBL


Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.11.2011
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 6:41 pm

Pre svega poenta.

Biti srecan , ne stiditi se svojih postupaka i dijela , miro spavat ispod svoga krova.

Ziviti svoj zivot ne zeleti tudje "sladje" budi srecan sa onim sto imas . a ako nesto nemas potrudi se i imaces to . ne samo jaukati
Nemoj krasti , prevare raditi i mirno ces spavati .
Zavrsi fax osiguraj sebe , svoju porodicu.Pruzi svojoj porodici ono sto ti nisi imao

Budi bolji covek uvek i uvek tezi prema tome. Nikad ne uraradi nesto sto ti sam sebi nebi zeleo. - Kreni uvek prvo od sebe. Tako me pokojna majka ucila .
I koliko toliko se toga pridrzavam i bicu bolji covek sam sebi kao i mojim bliznjima
Nazad na vrh Ići dole
sandiBL

sandiBL


Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.11.2011
Godina : 34
Lokacija : Banja Luka

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 6:44 pm

Drazene <3
Nazad na vrh Ići dole
Anti-depresiV

Anti-depresiV


Broj poruka : 20
Datum upisa : 30.11.2011

Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 10:02 pm

<3 sandi Wink) pametno zboris .... Samo rad rad rad....

Samo ne odustaj od sebe! Wink)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poenta zivota? Empty
PočaljiNaslov: Re: Poenta zivota?   Poenta zivota? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Poenta zivota?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Hell OnLine Community :: NOVI FORUM http://www.hellonline-cs.com/ :: NOVI FORUM http://www.hellonline-cs.com/-
Skoči na: